Iedere branche komt nieuwe dingen tegen waar zij tegenaan lopen. In de vastgoedwereld is dit niet anders. Om deze reden wil ik de nieuwe trends met jullie delen die we kunnen verwachten vanuit de online vastgoedmarketing. Ben jij nieuwsgierig? Lees dan snel verder!

Voice search zoekopdrachten

We zien tegenwoordig steeds meer apparaten binnenshuis die gebruik maken van voice search. Siri, Google Assistent, Google Home en Alexa nemen in hoog tempo hun intreden in de woningen van consumenten. Spraakgestuurde zoekopdrachten zijn langer en bevatten vaak meer context. Vaak zijn de resultaten van dit soort zoekopdrachten ook een stuk beperkter. Belangrijk dus hoe je met deze trend als vastgoedhandelaar omgaat.

Gebruik van chatbots

Grote ondernemingen maken inmiddels al gebruik van een eigen chatbot. Met name voor business-to-consumer bedrijven is dit erg interessant, dus ook voor vastgoedhandelaren. Deze chatbots staan wel nog in de kinderschoenen. Ze moeten dus steeds verder verbeterd worden. De chatbots worden in de vastgoedbranche voornamelijk nog alleen als chatservices gebruikt. Er wordt hiermee geprobeerd om de consument beter van dienst te zien. Het is afwachten of hier later meer functies aan kunnen worden toegevoegd.

Adverteren met Whatsapp

Whatsapp is het grootste platform in Nederland. Met een gebruikersaantal van 11,5 miljoen en een dagelijks gebruikersaantal van 8,3 miljoen is dit ook niet zo vreemd. Whatsapp gaat starten met het gebruiken van advertenties. Dit maakt het ook voor vastgoedmarketing een interessante advertentiebron om in de gaten te houden.

Deze drie tips zijn wat mij betreft de belangrijkste waar online vastgoedmarketeers rekening mee moeten gaan houden. Op tijd inspelen op deze trends zorgt er voor dat je concurrentie voor kan blijven en betekent dat je als bedrijf laat zien innovatief te zijn. Om up-to-date te blijven over deze trends wordt er verwacht dat je ze in de gaten blijft houden en snel inspringt op mogelijke kansen een bedreigingen.